Błędne Skały

Tutaj się przekonasz, jak może wyglądać skalny labirynt. Czasami trzeba się poprzeciskać lub wciągnąć brzuch. Są też odcinki do pokonania na kucaka. Mnóstwo przy tym zabawy. Wyjdziecie stamtąd w jeszcze lepszych humorach z uśmiechem na twarzy.

Do Błędnych Skał najpierw trzeba dojść (lub skrócić wycieczkę wjeżdżając na parking górny, o czym więcej w opisie Trasy II).

Zaproponowałam dwie drogi: Trasa I i Trasa II, z dwóch różnych punktów parkingowych przy Drodze Stu Zakrętów (387). Przeszłam je na dwóch różnych wyjazdach, stąd aura na zaprezentowanych zdjęciach może się różnić. Każda z tras została przeze mnie z osobna opisana.

Po dotarciu na miejsce trzeba kupić bilet wstępu (obecnie bilet normalny kosztuje 10 zł) i pokonać następnie całą trasę. Na teren Błędnych Skał można wchodzić generalnie do późna, ale więcej o godzinach otwarcia dowiecie się na stronie internetowej tutaj. Bilet można kupić także przez internet, chociaż ja nigdy na miejscu nie zastałam kolejki do kasy. 

Mapkę Błędnych Skał znajdziecie tutaj

UWAGA!!!
Warto zaglądać na stronę Parku Narodowego Gór Stołowych, bo pojawiają się tam często komunikaty o zamknięciu tras.

Zobacz również pozostałe wycieczki z kategorii Góry Stołowe lub kliknij w Menu Hamburger (jeżeli przeglądasz przez komórkę).

Błędne Skały na mapie:

Fotorelacja:
↑ jeden z pierwszych widoków po wejściu na teren Błędnych Skał – na Broumovske i Policke Steny w Czechach
↑ kolejny widok, tuż obok
↑ od razu wiadomo, że Siodło 🙂
↑ czasami trzeba się przytrzymać…
↑ lub pochylić…
↑ żeby nie utknąć 😉
↑ Dwunożny Grzyb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.