Trasa II (krótsza)

Błędne Skały - Trasa II: (krótsza)

 

Trasa do Błędnych Skał rozpoczyna się (i kończy) na parkingu przy Drodze Stu Zakrętów (387). Parking jest duży i jest po lewej stronie jadąc od strony Radkowa, za Karłowem (był bezpłatny). Tam zostawiamy auto i kierujemy się na szlak niebieski po drugiej stronie szosy. Idziemy nim aż do końca, żeby skierować się na prawo na szlak czerwony, tj. Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza do Błędnych Skał.

Droga jest przyjemna. Jest jeden bardziej stromy odcinek po dużych kamieniach. Łatwo się domyślić gdzie dokładnie na mapie – w tej stromej części. Po dotarciu na miejsce zastaniecie budki z pamiątkami i drobnymi przekąskami. Przejście labiryntem skalnym jest dolną częścią łezki (na mapie), a powrót górną.

Niestety, nie zrobiłam w trakcie podejścia żadnego zdjęcia tej trasy.

Alternatywy:

Jeżeli nie czujecie się na siłach, żeby podejść do Błędnych Skał o własnych nogach, możecie podjechać autem na parking górny, który jest bardzo blisko wejścia na teren Błędnych Skał (wjazd na parking jest płatny, koszt 20 zł). Kliknijcie w mapę i najedźcie na punkt tuż przy Błędnych Skałach – to ten parking.

Można na niego wjechać i zjechać tylko w określonym czasie co godzinę, o czym więcej tutaj.

Zobacz również pozostałe wycieczki z kategorii Góry Stołowe lub kliknij w Menu Hamburger (jeżeli przeglądasz przez komórkę).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.