Jaskinia Bielska, Szczyrbskie Jezioro

Wycieczka będzie dobrym przerywnikiem w wędrówkach po górach, jeżeli chcecie zapełnić dzień czymś ciekawym, ale nie bardzo męczącym.

Możecie oczywiście równie dobrze odpuścić tego dnia i przespacerować się wzdłuż Grajcarka i Dunajca – to też będzie ciekawie spędzony dzień.

Wycieczka jest w podstawowym programie biur turystycznych w Szczawnicy. Autobusy odbierają wycieczkowiczów również z Krościenka. Będziecie mogli poznać okolicę – tę nieco dalszą po słowackiej stronie. Wycieczka połączona jest z dodatkową atrakcją, różną w poszczególnych biurach, np. ze zwiedzaniem Kieżmarka.


Jaskinia Bielska (Belianska jaskyňa) zlokalizowana jest w Tartach Bielskich na Słowacji. Zwiedza się ją 70 minut. Panuje tam niska temperatura, dlatego trzeba się odpowiednio ubrać. Więcej o tej atrakcji dowiecie się tutaj.

Szczyrbskie Jezioro (Štrbské Pleso) położone jest w Tatrach Wysokich na SłowacjiWokół niego poprowadzono szlak-deptak. Leży przy nim miejscowość o tej samej nazwie – najwyżej położona w Tatrach Wysokich.

Dodatkową atrakcją w drodze powrotnej wśród obecnych ofert biur turystycznych jest na przykład Kieżmark.

Przykładowa trasa na mapie (w obie strony):

 Zdjęcia z Kieżmarka poniżej:

Zobacz również pozostałe wycieczki z kategorii Pieniny lub kliknij w Menu Hamburger (jeżeli przeglądasz przez komórkę).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.